Salon fryzjerski Wella Warszawa

Zapewne niejednokrotnie słyszałaś o marce Wella. Jest to bardzo popularna marka, istniejąca na rynku od ponad 130 lat. Dzisiaj Wella to znany i ceniony na całym świecie ekspert od koloryzacji i pielęgnacji włosów. A jak to się stało, że w Polsce pojawił się salon fryzjerski Wella Warszawa? Co tak naprawdę kryję się za pojęciem salon fryzjerski Warszawa? Otóż wszystkie salony znaczone marką Wella, to salony, które zostały wyróżnione przez firmę srebrną, bądź złotą Kartą Profesjonalisty Firmy Wella. A więc jeżeli udasz się do salonu Wella Warszawa, możesz być pewna, że pielęgnacją Twoich włosów zajmą się najwyższej klasy profesjonaliści.

Salon fryzjerski Wella Warszawa – jak to się zaczęło?

Jak to zwykle bywa wszystko zaczęło się od ambicji. W 1880 roku, w okresie świetności Cesarstwa, młody niemiecki fryzjer Franz Ströher otworzył swój pierwszy salon fryzjerski. Zajmował się produkcją niezwykle modnych w tamtych czasach peruk i tresek, które zdobiły głowy ludzi, pochodzących z najwyższych sfer. Jednak przełom nastąpił, kiedy Franz stał się autorem rewolucyjnego wynalazku „Tullemoid Waterproof” – jednocześnie wodoodpornego i zabezpieczającego perukę specyfiku. Produkt natychmiast stał się bestsellerem i w 1904 Ströher otworzył swoją pierwszą fabrykę we Wschodnich Niemczech – w mieście Rothenkrichen w Saksonii.
Przez następne 20 lat biznes rodziny Ströher miał się bardzo dobrze.
Jednak sytuacja nieco uległa zmianie po I Wojnie Światowej. Mianowicie peruki i treski przestały być modne, a co za tym idzie Oryginalne produkty Ströhera stały się zbędne. Przyszedł czas na następców Franza – jego synów Karla i Georga. Demonstrując rodzinny talent do innowacji wystąpili oni o licencję na rozwój produktów, które nadają włosom trwałe fale, co jak można się domyślić było kolejną rewolucją na rynku fryzjerstwa.
Ich pomysł stał się inspiracją do powstania nazwy firmy Wella, co w języku niemieckim oznacza falę. Pierwsze urządzenie Welli do trwałej ondulacji było produkowane masowo, co powodowało zadowolenie salonów, które mogły oferować swoim klientom stylowe i modne fryzury: krótkie i kręcone włosy – ówczesny hit dekady.
W 1920 rozpoczęła się nowa era we fryzjerstwie – marka Wella została opatentowana.

Salon fryzjerski Wella Warszawa – Wella w Polsce

Pierwszy salon fryzjerski Wella Warszawa, razem zresztą z marką Wella pojawił się w latach 90. Nastąpiło to niedługo po opadnięciu żelaznej kurtyny, kiedy to droga do Europy Wschodniej została otwarta. Wella odkupiła wówczas Londę od władz byłej NRD.
Teraz Wella jest obecna właściwie wszędzie tam, gdzie potrzebny jest ekspert od pielęgnacji włosów. Biznes Welli rozkwitł na nowo po roku 2000, wraz z zakupem licencji na takie marki jak Trussadi, Mont Blanc, Marc O’Polo, Max Mara i Gerry Weber. Innowacja postępowała szybciej niż kiedykolwiek wcześniej i Wella zaczęła tworzyć coroczne kolekcje fryzur – Trend Vision – które w krótkim czasie stały się inspiracją dla fryzjerów z całego świata. Kolekcje zostały powiązane z międzynarodowym konkursem fryzjerskim Trend Vision Award. Jego celem jest rozwijanie kreatywność i wizji stylistów oraz wskazywać nowe style. W 2003 roku Wella przejęła spółka Procter & Gamble, co oznaczało, że biznes fryzjerski i perfumeryjny został połączony. W taki oto sposób Wella stała się częścią największego koncernu na świecie w dziedzinie pielęgnacji włosów.

Dodaj komentarz