Fryzjer dla dzieci Warszawa

Jeśli masz małe dziecko, które nie było dotychczas u fryzjera, to zapewne obawiasz się tego pierwszego razu. Właśnie dlatego powinnaś pomyśleć o czymś takim jak fryzjer dla dzieci Warszawa. O tym jak powinien wyglądać dobry salon dla dzieci i dlaczego dzieci boją się fryzjera dowiesz się czytając nasz artykuł.

Fryzjer dla dzieci Warszawa – dlaczego dzieci boją się strzyżenia?

To, że małe dzieci boją się wizyt u fryzjera nie jest żadną nowością. Jednak warto odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego tak się dzieje. Jeśli uda się znaleźć odpowiedź na to pytanie, wówczas będzie można starać się, aby to przezwyciężyć. A więc problem zaczyna się zazwyczaj kiedy chcemy iść do fryzjera z dzieckiem 2 – 3 letnim. Właśnie w tym wieku dziecko jest już mniej więcej świadome tego, co będzie się działo. Problem jest tym większy, że dziecku ma prawo nie spodobać się nawet najmniejszy szczegół – począwszy od uśmiechu fryzjera, na nożyczkach kończąc. Spróbuj postawić się na miejscu dziecka. Wchodzi do nieznanego pomieszczenia, jakaś obca pani sadza Cię w ogromnym wysokim fotelu i dobiera się z nożyczkami do Twoich włosów. Oprócz tego dzieci często boją się tego, że za chwilę stracą także uszy. Jest jednak sposób, aby temu zaradzić, aby wizyta u fryzjera nie była traumą – fryzjer dla dzieci Warszawa.

Fryzjer dla dzieci Warszawa – magiczne miejsce

Całkiem niedawno został otwarty prawdziwy fryzjer dla dzieci Warszawa – Fryzjerkowo. Fenomen tego miejsca polega na tym, że nie wygląda jak salon fryzjerski, ale jak…afrykańska dżungla. A jak przebiega wizyta? Wchodząc dziecko zamiast obcej, nie zawsze miłej pani jest witane przez sympatyczną ciocię. Może wybrać czy chce usiąść w jeepie, czy na kolanach rodzica. Samo wybiera pelerynkę w zwierzątka, różową czy niebieską. Podczas strzyżenia w telewizorku-lwie pociecha może oglądać bajkę. Aby jeszcze bardziej odwrócić uwagę dziecka od strzyżenia są zasłaniane lustra. Tak jest lepiej ze względu na to, że wtedy dziecko w całości oddaje się oglądaniu bajki. Dodatkową atrakcją podczas strzyżenia jest truskawkowy deszcz – czyli bańki mydlane, unoszące się wokół malucha. Po skończonym strzyżeniu samochodzik jedzie na safari, żeby znowu był czysty. Dziecko w nagrodę dostaje lizaka, żelki i medal – nalepkę, która chyba cieszy najbardziej. Jeśli było to pierwsze strzyżenie rodzice także coś dostają – pukiel włosów synka, bądź córki i dyplom z datą wizyty. Właścicielka salonu podkreśla, że niczego nie należy robić na siłę. Jeśli danego dnia dziecko naprawdę nie chce oddać się w ręce cioci, to zawsze można przyjść kiedy indziej. Zawsze można także wpaść z dzieckiem tylko na chwilę – rozejrzeć się, aby pociecha nieco oswoiła się z miejscem, a na strzyżenie umówić się innego dnia. Taki fryzjer dla dzieci Warszawa to prawdziwy skarb nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców.
Co do czysto technicznych informacji to w salonie pracuję dwie zawodowe fryzjerki. Ceny: za strzyżenie – od 50 do 60 zł, za strzyżenie grzywki – 15 zł, za czesanie, modelowanie – od 20 do 60 zł, za mycie i ułożenie włosów – 15 zł. W salonie mogą uczesać się również rodzice. Strzyżenie dla mamy i taty kosztuje od 50 do 80 zł, a czesanie i modelowanie od 40 do 60 zł. Jest to także forma zachęty dla dziecka. Obok niego, w fotelu ciocia będzie strzygła mamę, albo tatę. Wówczas maluchowi od razu będzie raźniej.

Dodaj komentarz